PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
18 grudnia 2020

INTEGRO - nowa multiwyszukiwarka

INTEGRO - nowa multiwyszukiwarka
Z przyjemnością informujemy naszych Czytelników, że po reinstalacji systemu PROLIB została uruchomiona multiwyszukiwarka INTEGRO, która zastąpiła dotychczas wykorzystywany katalog Opac WWW.

Multiwyszukiwarka INTEGRO to o wiele więcej niż katalog. Nowy sposób wyszukiwania, podobny do sposobów korzystania z popularnych wyszukiwarek internetowych (takich jak Google) czy sklepów internetowych, ułatwi dotarcie do poszukiwanych treści.  Czytelnik może wyszukiwać w katalogu biblioteki lub w Zasobach Cyfrowych obejmującym licencjonowane zasoby IBUKa Libry, zasoby Cyfrowej Wypożyczalni Mędzybibliotecznej Academica, portalu czasopism Arianta oraz biblioteki cyfrowej Wolne Lektury. Po wpisaniu w polu wyszukiwań słowa kluczowego zostaną wyświetlone wszystkie zbiory, które są z nim powiązane. Czytelnik ma możliwość ograniczenia wyników wyszukiwania za pomocą wybranych filtrów (m.in. typu publikacji, autora, tematu czy roku wydania). Istotne jest to aby znając dokładny tytuł skorzystać z podpowiedzi i ująć go w cudzysłów – wówczas uzyskujemy dokładną odpowiedź. Natomiast niedokładne sprecyzowanie hasła, literówki, błędy ortograficzne nie są już problemem dla Integro – system dopasuje sposób selekcji, by ostatecznie znaleźć pozycję najbliższą wyświetlonej frazie.
Integro podobnie jak Opac umożliwia czytelnikowi samodzielne zamawianie, rezerwowanie i prolongowanie materiałów bibliotecznych, umożliwia zmianę adresu e-mail lub hasła, pozwala sprawdzić termin oddania wypożyczanych zbiorów, dowiedzieć się o naliczonych karach, przesłać wyniki przeszukiwań drogą elektroniczną. Mamy nadzieję, że nowy katalog pozwoli Państwu w prostszy i szybszy sposób dotrzeć do informacji o naszych zbiorach.

W razie jakichkolwiek problemów, pytań związanych z nową wyszukiwarką prosimy o kontakt telefoniczny (65 528 78 54) bądź mailowy (biblioteka@pwsz.edu.pl)