Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

IBUK Libra

IBUK Libra

Ibuk Libra jest dostępna bez logowania tylko z komputerów, które są podłączone do sieci ANS (kablowo, przez Wi-Fi oraz po VPN i przez serwer Proxy). Instrukcja Proxy zobacz Dostęp zdalny do...

Unikalny kod PIN do zdalnego logowania (tylko dla osób zapisanych do biblioteki)  można otrzymać w Wypożyczalni biblioteki lub zdalnie, na adres mailowy zapisany w bibliotece, po wysłaniu prośby z danymi czytelnika: imię i nazwisko, Instytut, nr karty bibliotecznej.

 

 

Przejdź do serwisu

Dostęp do ok. 550 tytułów książek wykupionych przez bibliotekę oraz ponad 2500 publikacji bezpłatnych  - w sieci ANS lub z dowolnego urządzenia dla studentów i pracowników zapisanych do Biblioteki Uczelnianej  na indywidualny kod PIN (jak uzyskać PIN zobacz w ramce). 

IBUK Libra: Zakładanie konta i pierwsze logowanie

IBUK Libra: Dodawanie kodu PIN (napisy)

Dostępne zasoby IBUKa Libry są bezpośrednio przeszukiwane przez multiwyszukiwarkę INTEGRO  i wyświetlane w zakładce Zasoby Cyfrowe. 

Libra.ibuk.pl to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców – m.in. PWN, PZWL, WNT

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecane jest używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox, Safari lub Internet Explorer od wersji 10. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

IBUK Libra: Funkcjonalności i uzyskiwanie dostępu do książek (napisy)

Korzystanie z zaawansowanych funkcjonalności wymaga utworzenia i zalogowania na swoim osobistym koncie myIbuk.

IBUK Libra: Półka myIBUK (napisy)

Instrukcja dla użytkowników  (zobacz niżej w Pliki do pobrania):

Dodatkowych informacji na temat korzystania z ibuk.pl oraz innych baz udzielą dyżurni bibliotekarze.

W ramach IBUK Libra PWN uruchomił specjalny Pakiet Wykładowcy. Dzięki niemu nauczyciele akademiccy mogą korzystać z poszerzonych zasobów e-czytelni. W pierwszych 30 dniach jest to dostęp do wszystkich publikacji PWN i PZWL, a po tym czasie co miesiąc użytkownicy otrzymują zestaw nowości PWN i PZWL do czytania na kolejne 30 dni. (więcej informacji w plikach do pobrania)

 

 

Pliki do pobrania