Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Zapisy do biblioteki

Zapisanie się do biblioteki jest warunkiem korzystania z jej usług.

Kto może zapisać się do Biblioteki Uczelnianej?

Każda osoba, która ukończyła 18 lat, posiada dowód osobisty i akceptuje postanowienia Regulaminu korzystana ze zbiorów i usług Biblioteki Uczelnianej.

Osoby spoza ANS zobowiązane są do wpłacania kaucji za wypożyczane materiały biblioteczne.

Gdzie i w jakich godzinach można zapisać się do BU?

Zapisać można się w godzinach otwarcia biblioteki, u dyżurnego bibliotekarza w holu na parterze.

Jakie dokumenty są potrzebne do zapisu?

Studenci ANS zapisują się do BU na podstawie ważnej legitymacji studenckiej, pozostałe osoby na podstawie dowodu osobistego. . 

Pracownicy ANS zapisywani są po potwierdzeniu zatrudnienia.

Wszyscy zapisujący się do biblioteki muszą wypełnić  deklarację czytelnika, którą można pobrać poniżej...

Czy pobierane są opłaty za zapisanie się do biblioteki ?

Oplata w wysokości 5 zł. wiąże się z wydaniem karty bibliotecznej, która jest dokumentem uprawniajacym do korzystania z biblioteki. 

Studenci i pracownicy ANS w Lesznie są ZWOLNIENI z opłaty za wydanie karty bibliotecznej. Studenci posiadający legitymację studencką z nadrukowanym kodem kreskowym, po zapisaniu sie do biblioteki, mogą posługiwać się nią jako kartą biblioteczną.

Opłatę za kartę biblioteczną należy wpłacić na konto bankowe ANS w mBanku nr 29114011240000444222001025 i okazać przy zapisie potwierdzenie przelewu

Jak długo jest ważna karta biblioteczna?

Karta biblioteczna ważna jest bezterminowo. Studentów obowiązuje potwierdzanie posiadania legitymacji studenckiej ważnej na dany rok akademicki.

 

WAŻNE! Po zapisaniu do biblioteki system automatycznie wysyła e-mail na adres podany przy zapisie, z prośbą o akceptację podanych danych. Udzielenie tej akceptacji jest NIEZBĘDNE do otrzymywania automatycznych powiadomień o zbliżającym się terminie zwrotu, naliczaniu opłaty za przetrzymanie czy nadejściu zamówionej książki.

 

Pliki do pobrania