Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Budownictwo

Bazy licencjonowane dostępne w BU

 Academic Search Ultimate ( EBESCO) - http://search.ebscohost.com

zbiór recenzowanych naukowo, pełnotekstowych czasopism, w tym wielu indeksowanych w wiodących indeksach cytowań. Połączenie czasopism akademickich, magazynów, periodyków, raportów, książek i nagrań wideo zaspokaja potrzeby naukowców praktycznie w każdej dziedzinie, począwszy od astronomii, antropologii, biomedycyny, inżynierii, zdrowia, prawa i alfabetyzacji, a skończywszy na matematyce, farmakologii, analizie rzeczywistości z perspektywy feministycznej, zoologii i wielu innych.

GreenFILE (EBSCO) - http://search.ebscohost.com

Zawiera informacje z obszernych badań dotyczących wszelkich aspektów wpływu człowieka na środowisko. Obejmuje kolekcję publikacji naukowych, rządowych i popularnonaukowych na temat globalnego ocieplenia, budownictwa przyjaznego środowisku, zanieczyszczenia środowiska, zrównoważonej gospodarki rolnej, energii odnawialnej, recyklingu i innych.

IBUK-Libra - https://libra.ibuk.pl

Czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców – m.in. PWN, PZWL, WNT. Dostęp do publikacji możliwy jest  z sieci uczelnianej oraz spoza sieci uczelnianej ze strony libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w Bibliotece.

LEX Akademia Optimum - Serwis Informacji Prawnej -https://borg.wolterskluwer.pl/

Codziennie aktualizowany system informacji prawnej. LEX Akademia Optimum obejmuje: bazę aktów prawnych, w tym: Dzienniki Ustaw, Monitory Polskie, dzienniki resortowe, dzienniki wojewódzkie, akty korporacyjne – szkolnictwo wyższe, projekty ustaw, Dzienniki UE, orzecznictwo sądów polskich i UE, orzecznictwo administracji, pisma urzędowe; pomniki prawa; glosy; omówienie orzeczeń (prawo europejskie); linie orzecznicze – analiza orzecznictwa, baza autorskich opracowań; komentarze do Prawa Publicznego, Cywilnego, Prawa Pracy; monografie do Prawa Publicznego, Pracy, Cywilnego, Karnego; kadry; księgowość; Navigator Postępowanie Administracyjne; Aktówka – narzędzie do gromadzenia i porządkowania dokumentów, tworzenia notatek, wydruku wybranych dokumentów, wysyłania dokumentów na wybrany adres e-mail. System jest dostępny bez logowania tylko z komputerów, które są podłączone do sieci PWSZ (kablowo, przez Wi-Fi oraz po VPN i przez serwer Proxy).

Wirtualna Biblioteka Nauki - https://wbn.icm.edu.pl

Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN) to program zakupu i udostępniania światowych zasobów wiedzy w postaci elektronicznych czasopism, książek i baz danych dla polskich instytucji akademickich i naukowych. Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i realizowany w większości przez ICM. W ramach WBN kupowany jest dostęp do zasobów na serwerach wydawców w ramach corocznie odnawianych licencji, ale duża część zasobów jest na bieżąco archiwizowana na serwerze Infona w ICM, który zapewnia możliwość bezterminowego korzystania z archiwów w przypadku czasowej lub trwałej utraty dostępu do serwerów wydawców, w szczególności w przypadku niekontynuowania licencji.

 

Bazy darmowe

BazTech - http://baztech.icm.edu.pl

Bbibliograficzno-abstraktowa baza danych rejestrująca od 1998 r. artykuły z 727 polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska.

BazTOL - http://baztol.library.put.poznan.pl/baztol_czytelnik/baztol

Portal BazTOL "Polskie zasoby sieciowe z zakresu nauk technicznych" to dziedzinowy przewodnik po zamieszczonych w Internecie polskich zasobach naukowych o kontrolowanej jakości, związanych tematycznie z naukami technicznymi.

Biblioteka Nauki - https://bibliotekanauki.pl/

Biblioteka Nauki udostępnia w sposób otwarty pełne teksty artykułów publikowanych w polskich czasopismach naukowych i pełne teksty wybranych książek naukowych wraz z ich metadanymi. Platforma umożliwia przeszukiwanie zasobów pełnotekstowych pochodzących z pięciu baz dziedzinowych: AGRO (czasopisma z zakresu nauk rolniczych oraz ścisłych i przyrodniczych), BazTech (czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych oraz nauk ścisłych i przyrodniczych), CEJSH (czasopisma z zakresu nauk społecznych i humanistycznych), DML-PL (czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych), PSJD (czasopisma z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych oraz obszaru nauk medycznych i o zdrowiu). Na platformie znajdują się także pełne teksty książek naukowych gromadzonych wcześniej w serwisie Otwórz Książkę oraz inne książki udostępnione przez współpracujących z Biblioteką Nauki wydawców.

CEON Repozytorium Centrum Otwartej Nauki - https://depot.ceon.pl

W repozytorium są udostępniane różnego rodzaju materiały naukowe z różnych dziedzin, takie jak: artykuły,  materiały konferencyjne, raporty, rozprawy doktorskie. Dostęp do wszystkich materiałów zgromadzonych w repozytorium funkcjonuje na zasadach Open Access i jest w pełni otwarty i bezpłatny.

DOAB - Directory of Open Access Books - https://www.doabooks.org

To serwis, który rejestruje pełnotekstowe książki naukowe, dostępne na zasadach Open Access. Serwis jest stale aktualizowany o nowe tytuły i swoim zasięgiem obejmuje wszystkie dyscypliny naukowe.

Espacenet - https://pl.espacenet.com

System umożliwia wyszukiwanie: danych bibliograficznych, opisów polskich wynalazków i wzorów użytkowych, przetłumaczonych na język polski patentów europejskich ważnych na terytorium RP. 

Instytut Badawczy Dróg i Mostów -  https://www.ibdim.edu.pl

Portal informacyjny.

Instytut Rozwoju Miast i Regionów - http://irmir.pl

Portal informacyjny.

Instytut Techniki Budowlanej -  https://www.itb.pl/wiedza-o-budownictwie.html

Oprócz szeroko pojętej informacji z zakresu technik budowlanych, Instytut oferuje możliwość korzystania z następujących baz: Centralna baza aprobat technicznych, Baza bieżących aprobat technicznych, Baza certyfikatów ITB, Baza obowiązujących certyfikatów ITB.

OPEN AGH -   https://open.agh.edu.pl/course/index.php

Otwarte zasoby edukacyjne Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie 

Polski Komitet Normalizacyjny - https://www.pkn.pl

Informacje o normach. 

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej - https://uprp.gov.pl/pl

Informacje o patentach.

wnp.pl  BUDOWNICTWO -  https://www.wnp.pl/budownictwo

Serwis informacyjny.

 

Wybrane czasopisma z zakresu budownictwa on-line

  

Architektura i Budownictwohttps://bcpw.bg.pw.edu.pl/dlibra/publication/830

Atlas Fachowca - https://www.atlas.com.pl/do-pobrania/magazyn-atlas-fachowca/

Budownictwo i Architektura - https://ph.pollub.pl/index.php/bia

Budownictwo i Inżynieria Środowiskahttp://www.biswbis.pb.edu.pl/

Budownictwo o Zoptymalizowanym Potencjale Energetycznymhttp://www.bozpe.bud.pcz.pl/

Budownictwo, Technologie, Architekturahttps://www.bta-czasopismo.pl

Cement-Wapno-Betonhttp://cementwapnobeton.pl/wp-2019

Czasopismo Techniczne. Budownictwohttp://www.czasopismotechniczne.pl

Drogownictwohttp://drogownictwo.sitkrp.org.pl/index.php?lang=pl

Fachowy Dekarz & Cieślahttp://fachowydekarz.pl/archiwum-dekarza-ciesli

Fachowy Wykonawcahttps://issuu.com/search?q=fachowy%20wykonawca

Fastenerhttps://fastener.pl/

Fizyka Budowli w Teorii i Praktycehttp://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-journal-1734-4891-fizyka_budowli_w_teorii_i_praktyce

Forum Budowlanehttp://www.forum-budowlane.pl

Foundations of Civil and Environmental Engineeringhttp://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-journal-1642-9303-foundations_of_civil_and_environmental_engineering

Inżynier Budownictwahttp://www.inzynierbudownictwa.pl

Izolacje. Budownictwo, Przemysł, Ekologiahttp://www.izolacje.com.pl

Journal of Civil Engineering, Environment and Architecturehttps://oficyna.prz.edu.pl/zeszyty-naukowe/czasopismo-inzynierii-ladowej-s/

Magazyn Autostradyhttps://autostrady.elamed.pl

Magazyn Instalatora - https://www.instalator.pl

Materiały Budowlane. Technologie, Rynek, Wykonawstwo - https://www.materialybudowlane.info.pl/pl

Mostyhttps://mosty.elamed.pl

Nawierzchnie Asfaltowehttp://www.nawierzchnieasfaltowe.pl

Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne - http://www.nbi.com.pl

Pośrednik Budowlanyhttp://posbud.com.pl

Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanychhttp://icimb.pl/opole/wydawnictwa/prace-icimb

Prace Instytutu Techniki Budowlanejhttp://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-journal-0138-0796-prace_instytutu_techniki_budowlanej

Profioknohttps://www.aluplast.com.pl/profiokno

Przegląd Budowlanyhttp://www.przegladbudowlany.pl

Roads and Bridgeshttp://www.rabdim.pl/index.php/rb

Roczniki Inżynierii Budowlanejhttps://kib-pan.katowice.po.opole.pl/

Structure and Environmenthttp://www.sae.tu.kielce.pl

Surowce i Maszyny Budowlane - http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-journal-1734-7998-surowce_i_maszyny_budowlane

Szkło i Ceramikahttp://www.sigma-not.pl/czasopisma-69-budownictwo-szklo-i-ceramika.html

Teka Komisji Budowy i Eksploatacji Maszyn, Elektrotechniki, Budownictwahttp://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Teka-Bud.html

Urban Development Issueshttp://www.prm-irm.com

Zeszyty Naukowe Politechniki Częstochowskiej. Budownictwo - https://bud.pcz.pl/zeszyty-naukowe-politechniki-czestochowskiej-seria-budownictwo?kohana_uri=zeszyty-naukowe-politechniki-czestochowskiej-seria-budownictwo

Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicachhttp://www.wydawnictwo.wst.pl/zeszyty_naukowe/