Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
19 marca 2024

Wystawa "Stróże książek, freye i klejonki Leszka Frey-Witkowskiego ze zbiorów Michała Janeczka"

Wystawa
Promocji książki "Księga leszczyńskiego ekslibrisu" autorstwa Michała Janeczka i Iwony Adamczyk towarzyszył wernisaż wystawy prac Leszka Freya- Witkowskiego .Wystawę można obecnie oglądać w naszej Wypożyczalni.

 

Leszek Frey-Witkowski urodził się w Kończewie koło Słupska w 1949 roku. Od 1972 mieszka w Świebodzinie. Jest emerytowanym nauczycielem plastyki, aktywnym animatorem kultury na ziemi Lubuskiej, poetą i ilustratorem wielu książek.

Księgoznaki tworzy od roku 1979, początkowo jako rysunki powielane, w technice cynkotypii, offsetu, a obecnie również z zastosowaniem techniki komputerowej. 

Artysta jest twórcą bardzo płodnym, swoich księgoznaków nie numeruje ani nie gromadzi, stąd też nie wie, ile ich tak naprawdę wykonał. Wiele z nich to unikaty w jednym tylko egzemplarzu, które oddane zostały osobie, której były dedykowane. Choć są niewielkich rozmiarów ekslibrisy Artysty poruszają, zmuszają do zastanowienia, refleksji, często są niepokojące. Grafiki Leszka Frey-Witkowskiego znane są w Europie i na świecie. 

Zapraszamy