Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Zasoby licencjonowane

Co to są zasoby licencjonowane?

Nazywamy tak elektroniczne publikacje (książki, czasopisma, bazy danych, serwisy internetowe), do których biblioteka uzyskała dostęp na podstawie Licencji określającej warunki korzystania z tych zasobów. Zasoby te są najczęściej platne, a koszty zakupu ponosi biblioteka.

Kto może korzystać z zasobów licencjonowanych?

Prawo dostępu do licencjonowanych zasobów elektronicznych Biblioteki mają wyłącznie pracownicy i studenci Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie oraz czytelnicy korzystający z dostępu w Bibliotece Uczelnianej.

Jakie są warunki korzystania z zasobów licencjonowanych?

Szczegółowe warunki korzystania określone są w udzielonej licencji. Podstawowym warunkiem jest wykorzystywanie materiałów licencjonowanych wyłącznie w celu zaspokajania własnych potrzeb edukacyjnych, poznawczych, do prowadzenia działalności badawczej i naukowo-dydaktycznej realizowanej na Uczelni oraz przestrzeganie przepisów prawa autorskiego.

Zasady korzystania z licencji - zobacz tutaj...

Gdzie można korzystać z zasobów licencjonowanych?

Z licencjonowanych zasobów można korzystać:

  • bez konieczności logowania tylko z komputerów, które są podłączone do sieci ANS w Lesznie (kablowo, przez Wi-Fi oraz po VPN i przez serwer proxy)

  • dostęp do zasobów w licencjach krajowych WBN poza siecią ANS jest możliwy przez konta osobiste użytkowników - zasady dla poszczególnych serwisow na stronie WBN
  • Ibuk Libra  – dostęp z dowolnego urzadzenia po zalogowaniu indywidualnym numerem PIN - do odbioru dla zapisanych do biblioteki pracowników i studentów w Wypożyczalni lub zdalnie na adres e-mail zapisany w bibliotece.
  • zobacz też Dostęp zdalny do zasobów licencjonowanych

Pliki do pobrania