PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Aktualności - Biblioteka

Rozpocznij rok akademicki z nowymi wielodziedzinowymi bazami od EBSCO

Testujemy bazy EBSCO: Academic Research Source, Communication & Mass Media Complete, Central & Eastern European Academic Source, Literary Reference Center Plus, Education Research Complete
Szkolenia biblioteczne dla studentów I roku
27 września 2019

Szkolenia biblioteczne dla studentów I roku

Witamy nowych studentów i przypominamy, że udział w szkoleniu bibliotecznym jest obowiązkowy (na zaliczenie) dla wszystkich studentów I roku (studia I i II stopnia wszystkich trybów).
Baza BIBLIOTEKA NAUKI Uniwersytetu Warszawskiego

dostępna bezpośrednio z multiwyszukiwarki INTEGRO.
Zwiedzanie nowego budynku MBP  w Lesznie

Zwiedzanie nowego budynku MBP w Lesznie

było główną atrakcją zebrania bibliotekarzy należących do Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lesznie.
Ma(i)li goście w BU!

W czwartek 9 czerwca odwiedziła Bibliotekę klasa 5. ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie.
Repozytorium Otwartych Danych

służy do otwartego udostępniania wszelkiego typu danych badawczych wytworzonych, zebranych lub opisanych na potrzeby działalności naukowej .
Z wizytą w Libercu

na Uniwersytecie Technicznym w ramach programu Erasmus gościła 11 osobowa grupa pracowników PWSZ, w tym dyrektor Biblioteki Uczelnianej mgr Hanna Szczygieł-Śliwińska.
Tydzień Bibliotek 2022

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony jest w dniach 8-15 maja pod hasłem: "Świat w jednym miejscu".
Do czego służy poezja?

Wystąpienie wicedyrektora naszej biblioteki dra Ryszarda Biberstajna przygotowana dla CDN w Lesznie na IX Konferencję Naukową z Okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Pracownicy BU w programie Erasmus

W dniach 6-8 kwietnia 2022 r. pracownicy Biblioteki Uczelnianej: Dagmara Błazik, dr Ryszard Biberstajn oraz dr Michał Janeczek wraz z innymi pracownikami Uczelni uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do Dunaújváros (Węgry)
WZPUZ - spotkanie  w Bibliotece Uczelnianej

WZPUZ - spotkanie w Bibliotece Uczelnianej

We wtorek 5 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli bibliotek uczelni tworzących Wielkopolski Związek Publicznych Uczelni Zawodowych.
Taylor & Francis eBooks - dostęp testowy!

Od 15 marca do 14 kwietnia uzyskaliśmy bezpłatny dostęp do całej kolekcji Taylor & Francis eBooks zawierającej ok. 145 000 tytułów z różnych dziedzin wiedzy.
Wypożyczalnia i korzystanie na miejscu - znowu dostępne!

Zmiana obostrzeń związanych z pandemią: już od 15 marca czytelnicy mogą korzystać ze Strefy Wolnego Dostępu do zbiorów w Wypożyczalni z Czytelnią!
IBUK Libra - nowe kody PIN

Od 26 stycznia rozpoczynamy nową umowę z czytelnią internetową IBUK Libra. Czytelnicy mogą już uzyskać nowy kod PIN.
Nowe książki w ofercie IBUK Libra!

Sprawdźcie koniecznie nową listę książek w naszej wykupionej ofercie w czytelni IBUK Libra. Ponad 150 nowych tytułów zastąpiło te, które nie były wykorzystywane przez czytelników.
Biblioteka OTWARTA od 18 października!

Ponownie otwieramy bibliotekę, jednak z zachowaniem zasad wprowadzonych na czas pandemii Covid-19.
VIII Konferencja naukowa z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Konferencja zorganizowana on-line przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie pt. PRZESTRZENIE LITERATURY
IBUK Libra zmienia się dla Ciebie!

Pod takim hasłem od 27 kwietnia PWN Nauka wprowadza nową odsłonę swojej czytelni internetowej.
Sprawdzanie prac dyplomowych w JSA

Studenci przygotowujący się do brony muszą swoją pracę dyplomową sprawdzić w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.
Polecamy nową publikację Wydawnictwa PWSZ

"Podstawy i zastosowania ekologii krajobrazu" autorstwa prof. Macieja Pietrzaka - prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą, a także jednego z głównych specjalistów z zakresu ekologii krajobrazu.
INTEGRO - nowa multiwyszukiwarka

Z przyjemnością informujemy naszych Czytelników, że po reinstalacji systemu PROLIB została uruchomiona multiwyszukiwarka INTEGRO, która zastąpiła dotychczas wykorzystywany katalog Opac WWW.

"Leszczyński Notatnik Akademicki" dostępny on-line!

Na platformie Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej można przeczytać wydanie specjalne "LNA"
Licencjonowane e-źródła dostępne przez serwer proxy

Wirtualna Biblioteka Nauki oraz IBUK Libra dostępne są teraz dla studentów i pracowników PWSZ za pośrednictwem serweru proxy tak jak w sieci PWSZ .
Skan na e-mail

Nowa usługa dostępna wyłącznie dla studentów i pracowników naszej Uczelni
Nowa książka dr Marii Molickiej

"Jak wychowywać dziecko? Próba odpowiedzi na odwieczne pytania" została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina.