Czasopisma i książki on-line
Wirtualna Biblioteka Nauki - Polskie otwarte zasoby bibliograficzno-pełnotekstowe na serwerach ICM
Bazy AGRO, BazEkon, BazTech, CESJH, DML.PL, PSJD.ARIANTA - naukowe i fachowe polskie czasopisma elektroniczne
Baza zawiera informacje o polskich naukowych i fachowych czasopismach elektronicznych dostępnych w Internecie. Wiele czasopism udostępniana jest bezpłatnie w wersji pelnotekstowej. Zawartość serwisu jest przeszukiwana przez INTEGRO i wyświetlana bezpośrednio z wyszukiwarki.
Biblioteka Nauki
Biblioteka Nauki udostępnia w sposób otwarty pełne teksty artykułów publikowanych w polskich czasopismach naukowych i pełne teksty wybranych książek naukowych wraz z ich metadanymi. Platforma umożliwia przeszukiwanie zasobów pełnotekstowych pochodzących z pięciu baz dziedzinowych: AGRO (czasopisma z zakresu nauk rolniczych oraz ścisłych i przyrodniczych), BazTech (czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych oraz nauk ścisłych i przyrodniczych), CEJSH (czasopisma z zakresu nauk społecznych i humanistycznych), DML-PL (czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych), PSJD (czasopisma z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych oraz obszaru nauk medycznych i o zdrowiu). Na platformie znajdują się także pełne teksty książek naukowych gromadzonych wcześniej w serwisie Otwórz Książkę oraz inne książki udostępnione przez współpracujących z Biblioteką Nauki wydawców.
e- Kolekcja Czasopism Polskich
Baza zawiera zdigitalizowane kopie mikrofilmowe czasopism polskich z XIX i poczatków XX w. z różnych dziedzin wiedzy (literatura, polityka, popularne czasopisma).
Elektronische Zeitschriftenbibliothek
Baza do efektywnego przeszukiwania zawartości czasopism naukowych udostępnianych przez wydawców. Obejmuje 10409 tytułów, z czego 1066 stanowią czasopisma występujące wyłącznie w wersji on-line. Przy poszczególnych tytułach zamieszczono informację o ich dostępności. Wolny dostęp do wersji pełnotekstowej jest możliwy jedynie w przypadku tytułów oznaczonych zieloną kropką.
Directory of Open Access Books (DOAB)
Fundacja OAPEN stworzyła portal, który ma ułatwić wyszukiwanie publikacji akademickich dostepnych w Open Access. Gromadzi tam opracowania naukowe i popularnonaukowe z wielu dziedzin wiedzy, publikowane u różnych wydawców.
Directory of Open Access Journals (DOAJ)
Serwis DOAJ oferuje dostęp do pełnych tekstów naukowych czasopism elektronicznych z całego świata. Biuro zarządzające serwisem mieści się Lund University Libraries (Szwecja). Baza zawiera obecnie ponad 7 tys. tytułów czasopism z różnych dziedzin wiedzy, ponad 3 tys. z nich przeszukiwać można na poziomie artykułu.
Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR)
Repozytorium dokumentów elektronicznych uczelni z całego świata. Zostało opracowane w ramach projektu OpenDOAR przez Uniwersytet w Nottingham (UK) oraz Uniwersytet w Lund (Szwecja).Wyniki wyszukiwania prezentowane są w postaci pełnych tekstów podręczników, prezentacji multimedialnych, notatek odręcznych, streszczeń artykułów czy jedynie rekordów egzemplarza.
Google KSIĄŻKI
Wyszukiwarka książek wykorzystująca technologię OCR. Wyszukiwanie obejmuje książki znajdujące się w największych księgarniach i bibliotekach na świecie. Niektóre książki znajdujące się w serwisie można przeczytać w całości.
OpenStax
Wszystkie podręczniki OpenStax są dostępne jako otwarte zasoby edukacyjne. Korzystać może z nich każdy, bez opłat i konieczności logowania się. Książki OpenStax zostały wydane na otwartej licencji CC BY 4.0, która umożliwia darmowe pobieranie, kopiowanie oraz modyfikowanie kopii. W puli kilkunastu wydanych podręczników są dwie publikacje w języku polskim: Psychologia oraz Fizyka dla szkół wyższych T.1-3.
Portal Czasopism Naukowych
Platforma prezentacji, promocji i rozpowszechniania treści publikowanych w czasopismach naukowych. Platforma przedstawia pełną ofertę czasopism wydawanych we współpracy z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym afiliowanych w różnych ośrodkach naukowych w całej Polsce. Obecnie można tutaj zapoznać się z wynikami badań naukowych publikowanych w 34 czasopismach pochodzących z różnych dziedzin nauki. Wszystkie abstrakty, bibliografie i słowa kluczowe są dostępne bezpłatnie, podobnie jak część tekstów naukowych. Pozostałe artykuły ‒ w zależności od czasopisma ‒ dostępne są w ofercie płatnej.
De Gruyter
De Gruyter jest największym niezależnym wydawcą publikacji naukowych w formuke open access.
Wolne Lektury
Szkolna biblioteka internetowa, w której udostępniane są on-line za darmo i z prawem do dalszego wykorzystania lektury szkolne zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W chwili obecnej w katalogu biblioteki znajduje się ponad 1400 książek i ponad 100 godzin audiobooków. Zawartość serwisu jest przeszukiwana przez INTEGRO i wyświetlana bezpośrednio z wyszukiwarki.